تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۰۴
کد مطلب : ۱۳۷۹
جالب است ۰ +
دانشجویان خارجی به مازندران اقبال نشان می‌دهند.
ترافیک دانشجوی خارجی در مازندران
دیپلماسی آموزشی دولت سیزدهم با دانشگاه های کشورهای مسلمان منطقه سبب شد مازندران این خطه خوش آب و هوای شمال کشور به یکی از کانون های مهم جذب دانشجویان خارجی در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی تبدیل شود.
به گزارش عصرمیزبان به نقل از ایرنا دانشجویان خارجی که برای تحصیل به مازندران سفر کردند از کشورهای عراق، سوریه، یمن، افغانستان، اندونزی و نیجریه برای تحصیل خود را به این خطه از شمال رساندند.
این دانشجویان در رشته‌های پزشکی و علوم انسانی، علوم پایه، زبان‌های خارجی، تربیت بدنی، الهیات و علوم قرآنی، به همراه علوم اقتصادی و گردشگری در دانشگاه‌های مازندران تحصیل می‌کنند.
دانشگاه مازندران واقع در ساحل خزر در بابلسر در بین دانشگاه های مازندران بیشترین دانشجوی خارجی را از کشورهای مختلف جذب کرد.
دانشگاه مازندران به همراه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل حدود هزار دانشجوی خارجی در حال تحصیل دارند که از این تعداد دانشجوی خارجی دانشگاه مازندران با ۶۲۹ دانشجوی خارجی در بین دانشگاه های مازندران بیشترین دانشجوی خارجی را جذب کرد.
کسب رتبه های ممتاز از سوی دانشگاه های معین و موثر در مازندران سبب شد که این استان به کانونی برای جذب دانشجویان خارجی تبدیل شود.
فاصله نزدیک دانشگاه های مازندران، به خصوص دانشگاه معین استان به ساحل خزر سبب شد که دانشجویان خارجی به همراه خانواده های آنها تحصیل در این استان برای آنها جاذبه داشته باشد و ایام خوشی را در زمان تحصل تجربه کنند.
http://asremizban.com/vdcb.zb8urhbf9iupr.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما