تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۲۳
کد مطلب : ۱۳۹۵
جالب است ۰ +
تخت جمشید شاهد اجرای علیرضا قربانی بود.
قربانی تخت جمشید را به رخ کشید
 کنسرت علیرضا قربانی با همه‌ی حاشیه‌ها به عنوان نخستین تجربه برگزاری اجرای زنده موسیقی صحنه‌ای در تخت جمشید برگزار شد.
به گزارش عصرمیزبان علیرضا قربانی به همراه ارکستر خود تا روز سه‌شنبه هفته جاری چهار اجرا را در مجموعه جهانی تخت جمشید خواهد داشت که به منظور پیشگیری از آثار احتمالی صوت بر این مجموعه، کنسرت بیرون از تختگاه اصلی تخت جمشید برگزار شد.
قربانی در نخستین اجرای خود در پاسخ به نگرانی‌های موجود درباره امکان آسیب وارد شدن به این بنای تاریخی گفت: با همه سختی‌ها و دشواری‌ها میزبان شما در این مکان تاریخی هستیم. تخت جمشید پیچیدگی‌های خاصی برای برگزاری کنسرت دارد ولی به همت جمع بسیاری از بزرگان و کسانی که قلب و دلشان برای فرهنگ و هنر این سرزمین می‌تپد، توانستیم امشب برای اولین اجرا در بین شما باشیم.
وی افزود: از روز اولی که تصمیم گرفتیم این برنامه را اجرا کنیم با بسیاری از کارشناسان که جزو خبره‌ترین کارشناسان میراث فرهنگی و کسانی که مستقل فعالیت می‌کنند، سعی کردیم هماهنگی‌های لازم را به عمل بیاوریم که حتی اندازه سر سوزنی اثر منفی روی بنایی که از نیاکان ما به ما رسیده است، نگذاریم. موظف هستیم و محکوم به این هستیم که با پوست و گوشت و استخوان خودمان این اثر را حفظ کنیم. سعی کردیم هیچ مشکلی برایش ایجاد نکنیم و همین‌طور که می‌بینید تمام تلاشمان بر این بوده نزدیکی با خود سایت و بنا نداشته باشیم و تمام سیستم صوتی ما پشت به این ابنیه تاریخی هستند. از تمام کسانی که دغدغه حفظ این بنا را دارند و با تماس گرفتند و ابراز لطف کردند سپاسگزاریم و تیم تلاش کردند که دغدغه آنها را پاسخگو باشد.
قربانی همچنین گفت: به نظر می‌رسد، اگر این حرکت ادامه‌دار باشد با نوع رفتار، کردار و عملکرد ما این احساس به وجود بیاید که دل و قلبمان ما برای اینجا می‌تپد و دلمان می‌خواهد اینجایی که جزو مفاخر ما و میراثی است که می‌توانیم به رخ جهانیان به عنوان فرهنگ و تمدن هفت هزار ساله خود به رخ بکشیم، بتوانیم بعدها در نقاط مختلف کشور از مکان‌های تاریخی مختلف دیگر با نظر کارشناسان و حفط مسائل ایمنی چنین برنامه‌هایی را برپا کنیم؛ اگرچه که تمام توجه ما بر این باشد که بیش از پیش به این مکان‌ها توجه و از آن نگهداری کنیم‌.
http://asremizban.com/vdcj.hevfuqetisfzu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما