تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب : ۴۶۶
جالب است ۰ +
شوک به هواداران واقعی فوتبال

خرج تشویق ایران ؛ 500 میلیون تومان!

هواداران و علاقمندان فوتبال با نرخ تورهای جام جهانی شوکه شدند.
خرج تشویق ایران ؛ 500 میلیون تومان!
تورهای 400 و500 میلیونی که بی تردید موجب کاهش تماشاچیان ایرانی خواهد شد.
آژانس‌های مسافرتی می‌گویند هزینه‌های گزاف در قطر که باعث قیمت بالای تورهای جام جهانی شده،از انگیزه مردم برای شرکت درجام جهانی کم کرده،طوری که استقبال از جام جهانی قطر کمتر از جام جهانی‌های دوره‌های گذشته است.
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در صفحه اینستاگرامی این انجمن ،برخی قیمت‌های تعیین شده برای تورهای جام جهانی راغیرمعقول دانست و گفت: ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان اصلا نرخ معقولی برای دیدن بازی‌ها و تور جام جهانی نیست و باعث خروج سرمایه از کشور می‌شود.
 سهمیه تماشگران ایرانی در جام جهانی بنا بر اعلام وزارت ورزش حدود یازده هزار بلیت است که به گفته حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران ـ تا کنون حدود دو هزار بلیت بازی‌ها به تماشگران ایرانی فروخته شده است. او گفته است که فیفا سهمیه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اختصاص داده که قیمت بلیت‌های آن بسیار پایین است. قیمت بلیت درجه یک بازی‌های تیم ملی براساس آنچه وزارت ورزش اعلام کرده است، حدود هفت میلیون و پانصدهزار تومان تعیین شده است.
 رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، قیمت بلیت‌هایی که به طور خصوصی درحال فروش است را اما بسیار بالا و غیرمنطقی دانسته است. این بلیت‌ها با عنوان «Match Hospitalilty»درحال فروش است که به همراه خدماتی چون پرواز، هتل، هیاکارت (ای‌دی کارت قطر) عرضه می‌شود. 
رفیعی ـ رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ می‌گوید برخی از این تورها با قیمت چهارصد تا پانصد میلیون تومان درحال فروش است که توصیه می‌کنم، قیمت‌ها را پایین آورند چون چهارصد، پانصد میلیون تومان اصلا نرخ معقولی برای دیدن بازی‌های جام جهانی نیست و هزینه‌ زیادی از کشور خارج می‌شود.
شرکت گردشگری‌ که خود را مجری انحصاری فیفا برای فروش بلیت‌های جام جهانی در ایران معرفی کرده نیز با نرخِ روز ارز پیش‌بینی کرده بود که قیمت تور جام جهانی با امکان تماشای سه بازی مقدماتی ایران با خدماتی شامل پرواز، اقامت، حمل و نقل، تور لیدر و وعده صبحانه با مراکز اقامتی ۴ و ۵ ستاره، حدود ۲۱۰ میلیون تومان تمام شود. با این حال، حساب‌های سرانگشتی یکی از اعضای هیأت مدیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر با درنظر گرفتن قیمت اقامت درهتل‌های قطر و نرخ روز دلار، این بوده که هزینه تماشای بازی برای ایرانیان با اقامت در هتل سه ستاره با نرخ فعلی دلار حدود ۲۵۰ میلیون تومان، در هتل چهار ستاره حدود ۳۰۰ میلیون تومان ودر هتل پنج ستاره حدود ۴۰۰ میلیون تومان تمام شود.
درجام جهانی روسیه موفق نبودیم
رفیعی مهرماه امسال گفته بود: درادوار گذشته جام جهانی درباره اعزام گردشگر و حامی، موفق عمل نکردیم.در روسیه که کشور همجوار ما بود برنامه خاصی نداشتیم. این همه جمعیت به روسیه رفت و بلیت‌هایی که سهمیه ایران بود و باید افرادی که از تیم ملی حمایت می‌کردند، به روسیه می رفتند، اما جایگاه حامی تیم ملی خالی بود فقط تعداد معدودی ایرانی بودند و بقیه از ملیت های دیگر بودند، باید از تجربه جام جهانی روسیه درس بگیریم.
وی افزود: واحد متولی هماهنگی در ایران در زمان جام جهانی نباید برای اعزام گردشگر انحصار ایجاد کند، این روش منجر به زیاده‌خواهی و ایجاد بازار سیاه می شود، بلیت و خدمات و تسهیلات باید مستقیم به دست مصرف‌کننده تماشاچی واقعی که حامی واقعی تیم ملی است، برسد، نه به چند برابر قیمت آن هم به افرادی که حامی تیم ملی نیستند
رفیعی بیان کرد: دولت باید نه فقط تماشاچی، بلکه حامیان و هواداران واقعی تیم ملی فوتبال را شناسایی کند و با دادن یارانه سفر، آنها را به عنوان یار دوازدهم به قطر بفرستد، نباید از این سرمایه عظیم حامیان -که در این دوره هم بسیار به آن نیاز داریم - چند برابر بلیت بازی و هتل پول بگیرد، کسی که بلیت هواپیما و مسابقه و هتل را چندین برابر تهیه کند انگیزه برای دفاع از تیم ملی ندارد.
http://asremizban.com/vdcjfmexzuqem.sfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما