تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴
کد مطلب : ۵۱۸
جالب است ۰ +
قابل توجه هنرمندان ایرانی

کمک خواننده BTS به حفظ میراث کره

خواننده گروه مشهور «BTS» هزینه مرمت یک خرقه کره‌ای تاریخی را تقبل کرد.
کمک خواننده BTS به حفظ میراث کره
به گزارش آرت‌ نیوز پیپر،"کیم نام جون" که بیشتر با نام «آر ام» (‌RM) شناخته می‌شود و از اعضای گروه مشهور BTS است، آشکار کرد کمک ۱۰۰ میلیون وونی معادل 71 هزار و 530 دلارکه به بنیاد میراث فرهنگی کره درخارج از کشور که سال گذشته اهدا کرده است، صرف مرمت یک روپوش سلطنتی تاریخی خواهد شد.
این خرقه سطلنتی به دوران پادشاهی چوسان یعنی فاصله بین ۱۳۹۲ تا ۱۹۱۰ میلادی تعلق دارد و در مجموعه موزه هنر لس آنجلس نگهداری می‌شود.
این روپوش عروس برای انجام مراحل مرمت به کره بازگردانده خواهد شد. گفته می‌شود «کیم نام جون»‌ ۱۰۰ میلیون وون دیگر نیز برای تولید کاتالوگ شاهکارهای نقاشی کره‌ای که در موزه‌های خارج از کره نگهداری می‌شوند به بنیاد میراث فرهنگی کره در خارج از کشور اهدا خواهد کرد.موزه هنر شهرستان لس آنجلس این خرقه را در سال ۱۹۳۹ میلادی به عنوان یک هدیه از یک مجموعه‌دار دریافت کرد.
این روپوش قرمز به نمادهای خوش‌یمنی و طول عمر منقش است و عبارت «بخت و اقبال همچون دریا و رود است» نیز بر روی آن نوشته شده است.
این یکی از ۴۰ خرقه عروسی شاهزاده‌های کره‌ای است که باقی مانده‌اند.۱۰ مورد از این خرقه‌ها در موسسات خارج از کره نگهداری می‌شوند.
«کیم نام جون» سال‌هاست که به مناسبت سالروز تولدش به سازمان‌های هنری کره‌ای کمک مالی اهدا می‌کند.
این رویکرد هنرمند سرشناس کره ای می تواند الگویی برای هنرمندان و چهره های مطرح هنری ایرانی باشد.
هنرمندانی که تاکنون به عرصه میراث فرهنگی کشور ورود نداشته اند.
http://asremizban.com/vdcht6nmd23nz.ft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما