تاریخ انتشار :يکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۵۸۰
جالب است ۰ +
تعداد نظر۱
ایرانی ها برای خرید «جمعه سیاه» به استان وان ترکیه رونق بخشیدند.
ایرانی ها روی گردشگری وان را سفید کردند
به گزارش صباح دیلی، سیل جمعیتی که هتلداران ترکیه را غافلگیر کرده و لبخندی بر لبان فعالان این بخش نشاندند، زیرا ضریب اشغال هتل ها بلافاصله از حدود 30 درصد در اوایل ماه به 100 درصد رسیده است.
یونس یوکسل، رئیس انجمن هتلداران و جهانگردی وان با بیان اینکه ضریب اشغال هتل ها به 100 درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: حدود چهار هزار گردشگر در دروازه گمرک ایران منتظر بودند. این گردشگران اخیراً از مرز عبور کرده اند. انتظار می رود بیش از ده هزار بازدید کننده در این دوره سه روزه به وان بیایند.
فصل گردشگری امسال به ویژه در وان پر جنب و جوش بوده است، جایی که گردشگران ایرانی هر از گاهی در چند فصل تعطیلات برای خرید به آنجا آمده اند. در ماه های تابستان ضریب اشغال هتل های این شهر به 100 درصد می رسد. اما اتفاقاتی که از مهرماه در ایران آغاز شد، به دلیل محدودیت اینترنت، ضربه ای به هتلداران وان زد به طوری که ضریب اشغال هتل ها در ماه نوامبر به 30 درصد کاهش یافت.
یوکسل در ادامه با تاکید بر اینکه فصل تابستان بسیار خوبی را به عنوان هتلدار سپری کرده اند، افزود: در اوایل آبان ماه ضریب اشغال هتل های ما بسیار کم شده بود، اما اکنون گردشگران برای تعطیلات سه روزه و خرید به اینجا می آیند. وان شهری نیست که پذیرای گردشگران فصلی باشد، بلکه شهری است که 12 ماه سال پذیرای گردشگران است.
انتظار می رود ترکیه امسال میزبان بیش از 2 میلیون گردشگر ایرانی باشد، در حالی که طبق اظهارات قبلی مقامات گردشگری ترکیه، رکورد 2.5 میلیون گردشگر ایرانی در سال 2017 می تواند در سال 2023 فراتر رود.
وان که در نزدیکی مرز ایران واقع شده است به دلیل شگفتی های طبیعی و آثار تاریخی خود یک جاذبه گردشگری است. بیشتر گردشگران ایرانی در ماه های مارس و آوریل برای تعطیلات 13 روزه نوروز خود نیز به وان می روند. جمعه سیاه این شهر همچنین میزبان یک جشن خرید بزرگ است که مصادف با تعطیلات نوروز است. این جشنواره تا 15 روز ادامه دارد و منبع اصلی درآمد برای مشاغل محلی و مراکز اقامتی است.
 
http://asremizban.com/vdcgrz9n4ak97.pra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
اقایان بررسی کنند چرا
تحلیل که خوب ارایه می دن