تاریخ انتشار :جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب : ۸۲۸
جالب است ۰ +
دکانی با جاذبه رنگی در بازار تهران.
دکتر مداد؛ جاذبه رنگی بازار تهران
به گزارش عصرمیزبان به نقل از یورونیوز مجموعه رفیع دربرگیرنده حدود ۲۰۰ رنگ است و به قیمت‌های مختلف متناسب با نیاز مشتریان ارائه می‌شود. محمد رفیع اما نمی‌داند چند مداد دیوارهای این دکان کوچک را آراسته‌اند. بسیار از این مدادها نزدیک به سی سال عمر دارند و بعضی از آنها دیگر تولید نمی‌شوند.
۳۵ سال است که محمد رفیع ملقب به «دکتر مداد» در دکان کوچک خود در بازار بزرگ تهران درهای دنیای رنگارنگ مدادرنگی‌ها را به روی بزرگترها و بچه‌ها باز‌‌ می‌کند.
آقای رفیع پس از تحصیلات فنی در دهه ۶۰ در کارگاه مدادسازی مشغول به کار شد تا اینکه تصمیم گرفت در این دکان سه متری رنگارنگ در بازار تهران شروع به فعالیت کند. او که هرگز از علاقه‌ کودکی‌اش به نقاشی با مدادرنگی داشته دست نکشیده است می‌داند که در دوران صفحه‌های مجازی، عصر طلایی مداد رنگی‌ها گذشته‌اند. اما او با علاقه و عشق به کارش ادامه می‌دهد.
می‌گوید از حضور مشتریان و گفتگو با آنها شاد می‌شود و مشتریان نیز او را مشاور قدر و کارشناس می‌دانند، به حدی که لقب «دکتر مداد» را به او داده‌اند. 
برخلاف بسیاری از کسبه، آقای رفیع خیال ندارد مغازه‌اش را به فرزندانش منتقل کند. می‌گوید پسرش، که پزشک است، علاقه‌ای به این دکان ندارد. اما آقای رفیع همچنان تا وقتی که خود را بازنشسته کند با شور به کار خود ادامه خواهد داد. 
مجموعه رفیع دربرگیرنده حدود ۲۰۰ رنگ است و به قیمت‌های مختلف متناسب با نیاز مشتریان ارائه می‌شود. محمد رفیع اما نمی‌داند چند مداد دیوارهای این دکان کوچک را آراسته‌اند. بسیار از این مدادها نزدیک به سی سال عمر دارند و بعضی از آنها دیگر تولید نمی‌شوند.
 
http://asremizban.com/vdcbuwbwprhb5.iur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما