تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۵۲۰
جالب است ۰ +
ترک ها از یک بحران جهانی برای کسب درآمد بهره می گیرند.
آب و نان بحران انرژی اروپا برای ترکیه
با نزدیک شدن به فصل زمستان بحران انرژی در اروپا در حال پررنگ‌شدن است و این قاره در حال آماده شدن برای زمستانی سخت با کنترل شدید مصرف گاز طبیعی است؛ روندی که سبب شده تا اروپایی‌ها شروع به رزرو هتل‌های ترکیه برای گذراندن ماه‌های سرد پیش رو کنند.
به‌گزارش روزنامه «دیلی صباح»، نمایندگان بخش گردشگری ترکیه می‌گویند رزروهای ماه نوامبر نشان می‌دهد تعداد بازدیدکنندگان از اروپا، که قبض انرژی آن‌ها متاثر از مناقشه روسیه و اکراین حالا بیش از ۱۰ برابر رشد کرده، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته است.
فرهان آدمهان، عضو هیئت مدیره انجمن اپراتورهای گردشگری آناتولی در ترکیه، می‌گوید در شرایط عادی با رسیدن به ماه‌های آخر سال امکانات گردشگری در مقاصد تعطیلات ترکیه از سپتامبر ۵۰ درصد، تا اکتبر ۸۰ درصد و در ماه نوامبر به‌طور کامل تعطیل می‌شد، اما امسال بخش گردشگری این کشور با ظرفیت کامل کار خواهد کرد. آدمهان پیش‌بینی می‌کند تعداد گردشگران ترکیه امسال به ۴۰ میلیون نفر برسد و درآمدی ۳۵ میلیارد دلاری نصیب این کشور شود؛ رقمی که به نظر دور از دسترس نیست، چرا که ترکیه تا به امروز میزبان ۲۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲ میلادی بوده است.
به‌گفته این فعال گردشگری، در حال حاضر گردشگران اوکراینی و روس بیشترین تعداد گردشگران ترکیه را به خود اختصاص داده‌اند و به‌طور مداوم، تعطیلات خود را تمدید می‌کنند. این گردشگران به جای اتاق در هتل، هتل آپارتمان اجاره می‌کنند. آدمهان با اشاره به هشدارهای مطبوعات و پارلمان اروپا درباره مصرف انرژی، معتقد است این شرایط سبب افزایش تقاضای جدی برای سفر به ترکیه در ماه‌های سرد سال خواهد شد.
http://asremizban.com/vdcakwnm149nu.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما